Pozdrav Khatu – Khatu Pranám

Srdečně Vás zvu na mimořádný workshop Khatu Pranám, sestavu, která dokonale harmonizuje tělo, mysl i duši. Sestavu, kterou můžete jednoduše zařadit do své domácí praxe jako alternativu jiných pozdravů Slunce. Jistě Vás mile překvapí její silné účinky na všech třech rovinách.

Khatu je místo v indickém nejrozlehlejším státě Rádžasthán sousedícím s Pákistánem. V městečku Khatu žil, učil jógu a poskytoval vesničanům satsangy šrí Díp Nárájan Maháprabhudží, jehož žákem byl i např. Paramhans svámí Mahéšveránanda. Z ašrámu v Khatu a z celého okolí dodnes vyzařuje silná a čistá duchovní síla.

Co nás během 2 hodin čeká…

Společně projdeme jednotlivé ásany, jejich správné a bezpečné provedení, jejich alternativy, jak pro začátečníky, pokročilé, tak osoby s určitým tělesným omezením. Seznámíme se detailně s účinky jednotlivých pozic, proudění dechu v ásanách a při přechodech. Něco málo si také povíme o vlivu daných pozic na naše energetická centra (čakry). Nebude chybět ani finální relaxace po předchozí praxi.

Tělesné účinky praktikování Khatu Pranám jsou obšírné:

– protahuje a uvolňuje svaly, šlachy a klouby celého těla

– rozšiřuje kapacitu plic, dech se prohlubuje a energie tak může celým tělem volně proudit

– povzbuzuje krevní oběh

– posiluje schopnost koncentrace

– zlepšuje pohyblivost páteře

– reguluje a stimuluje funkci orgánů a žláz

– zlepšuje zrak díky zvýšenému prokrvení hlavy

– odstraňuje únavu, přináší vitalitu a svěžest

– pravidelné praktikování harmonizuje a reguluje celý nervový systém, působí proti nervozitě, depresím a emoce vyvažuje

Na duchovní rovině je Khatu Pranám „kosmický tanec“, který aktivizuje a harmonizuje naše energetická centra a zesiluje tok prány (životní energie) do celého těla. Rozšiřuje naše vědomí, harmonizuje tělo, dech a nervový systém. Přináší pocit vnitřního klidu a vyrovnanosti, vyváženosti a zvyšuje schopnost koncentrace a vnímání vesmírné „všeobjímající“ energie.

Miamayoga

Přijďte se naučit krásnou harmonii v pohybu Pozdravu Khatu a objevit jeho kouzlo!

Budu se na Vás těšit!

Namasté

Míša

Cena: 350Kč / 2h workshop